Nová adresa na odosielanie elektronickej faktúry

V rámci skvalitnenia našich služieb Vám od teraz budeme zasielať faktúry z novej e-mailovej adresy faktury@o2.sk.
Aby Vám neunikla žiadna dôležitá pošta, zvýšte si doručiteľnosť správ od O2.

Ako na to:

  • Pridajte si novú adresu faktury@o2.sk do Vášho zoznamu kontaktov (adresára),
  • alebo si pridajte túto adresu do zoznamu bezpečných odosielateľov.

Ako príklad použijeme e-mailovú adresu servera Gmail.

( Pre zväčšenie obrázkov kliknite na náhľady )

Navštívime stránku Gmail, vyplníme prihlasovacie údaje a klikneme na tlačidlo Prihlásiť. V sekcii Doručená pošta si vyhľadáme prijatý e-mail z adresy faktury@o2.sk a kliknutím ho otvoríme. Na pravej strane klikneme na malú šípku smerujúcu dole. Následne sa nám vyroluje menu, kde si vyberieme možnosť Pridať faktury@o2.sk do zoznamu kontaktov. O úspešnom pridaní do zoznamu kontaktov Vás bude informovať hláška v hornej časti stránky.

 

 

Tieto kroky zabezpečia, že faktúra od nás nespadne do nevyžiadanej pošty, alebo Vám nebude doručená.

Ako funguje elektronická faktúra?

Elektronickú faktúru Vám je zasielame e-mailom ako skomprimovaný a zašifrovaný dokument PDF (s príponou *.zip). Tento dokument obsahuje digitálny podpis, takže súbor platí ako plnohodnotný daňový doklad. Jeho platnosť sa overuje certifikátom.

Ak ste si pri aktivácii elektronickej faktúry nastavili vyšší stupeň bezpečnosti, nájdete v tele správy aj odkaz, kliknutím na ktorý požiadate o zaslanie hesla. Obratom dostanete heslo vo formáte SMS. Po rozbalení prílohy a otvorení súboru PDF sa zobrazí Vaša faktúra.

Ak sa Vám PDF súbor nepodarí otvoriť, skontrolujte, či máte v počítači nainštalovaný program Adobe Acrobat Reader, minimálne vo verzii 9.0. Vo verzii 8.0 žiaľ nie je elektronický podpis dostupný.

Upozornenie: MS Outlook môže nesprávne zobrazovať e-mail s Elektronickou faktúrou. Odporúčame preto inštaláciu bezpečnostného certifikátu na overenie elektronického podpisu.