Breadcrumb

Support Centre Assets

Centrum podpory Global assets

Centrum podpory - O2 Internet na doma Najčastejšie otázky - Header

O2 Internet na doma - Najčastejšie otázky

Ako si nastaviť O2 Internet na doma a ďalšie užitočné rady pre plnohodnotné využívanie internetu od O2.

Zverejňovač príspevkov

Za akých podmienok mi môžete nainštalovať O2 Internet na doma bez vŕtania?

Bez vŕtania vám nainštalujeme ktorýkoľvek O2 Internet na doma (Biely s vonkajšou anténou, Modrý, Strieborný, Zlatý, Platinový):

V byte – vonkajšiu anténu vám môžeme na požiadanie upevniť na parapetnú dosku, balkón alebo loggiu. Plochý kábel vedúci z antény dostaneme cez okno do vnútra bytu, kde postačí už len zapojiť elektrický kábel pre napájanie a následne zapojiť a nakonfigurovať modem a router.

V dome – anténu umiestňujeme štandardne na najvyššie položené miesto domu. Rovnako aj tu plochý kábel vedúci z antény dostaneme cez okno do vnútra domu, kde postačí už len zapojiť elektrický kábel pre napájanie následne a zapojiť a nakonfigurovať modem či router. Internet je potom možné rozšíriť po celom dome pomocou powerline adaptéra.

Možnosť nechať si nainštalovať O2 Internet na doma bez vŕtania majú všetci zákazníci v bytoch, ktoré majú parapetnú dosku, balkón či loggiu, na ktorú sa dá pripevniť vonkajšia anténa, a tiež zákazníci vo všetkých typoch rodinných domov.

Na to, aby takáto inštalácia prebehla úspešne je ideálne si vybrať čo najmenej používané okno alebo časť okna v domácnosti, teda také, ktoré často neotvárate. V blízkosti tohto okna by sa mala nachádzať elektrická zástrčka. V mieste inštalácie vonkajšej antény by zároveň mal byť dostatočný signál.

Možnosť využitia zariadenia bez potreby vŕtania však závisí aj od polohy voči vysielaču a od kvality prijímaného signálu. Preto je potrebná návšteva technika a inštalácia bez vŕtania je možná iba v prípade postačujúcich parametrov.

Support Centre Divider

 

Support Centre Contact

Rýchly formulár

Pomohla vám táto stránka?

Povedzte nám, prosím, prečo vám stránka nepomohla: