Breadcrumb

Optika - inštalácia Zyxel

Postup samoinštalácie O2 WiFi routera Zyxel

 1. 1

  Uistite sa, že zariadenie partnera (ktoré vám zapojil technik) je zapnuté a optickým káblom pripojené do optickej siete.

  Tlačidlo pre zapnutie ON/OFF sa nachádza na zadnej strane zariadenia.

 2. 2

  Zariadenie partnera a O2 WiFi router prepojte ethernetovým káblom RJ45, ktorý je súčasťou balenia.

  Na O2 WiFi routeri zasuňte kábel do portu s označením WAN (modrý), na strane zariadenia partnera pripojte kábel do portu LAN 1.

 3. 3

  O2 WiFi router pripojte do elektrickej siete a zapnite ho pomocou tlačidla ON/OFF, ktoré je umiestnené na zadnej strane routera.

  Toto zariadenie bude vysielať WiFi vo vašej domácnosti, preto ho umiestnite čo najviac do stredu priestoru, ktorý chcete pokryť WiFi signálom. Viac tipov pre ideálne fungovanie WiFi nájdete v záverečnej časti návodu.


  Upozornenie: Pri prvej inštalácii O2 Internetu optikou sa môže internet rozbehnúť až niekoľko hodín po odchode technika partnera a pripojení nového O2 WiFi routera. Stačí počkať, nie je potrebné O2 WiFi router resetovať.


 4. 4

  Pripojte sa k WiFi

  Meno WiFi siete a jej heslo je uvedené na štítku nalepenom na zadnej strane O2 WiFi routera ako:

  SSID = Meno WiFi siete

  Wireless Key = Heslo WiFi siete

  Tip: Na WiFi sieť sa viete jednoducho pripojiť pomocou QR kódu umiestnenom na štítku nalepenom na zadnej strane O2 WiFi routera alebo na WiFi kartičke. Stačí v mobile otvoriť fotoaparát, namieriť na QR kód a zvoliť "Pripojiť sa".


 5. Tipy pre optimálne šírenie WiFi signálu vo vašej domácnosti:

  - O2 WiFi router umiestnite uprostred bytu alebo domu, ideálne tak, aby ste ho videli z miesta, kde internet používate najčastejšie.

  - O2 WiFi router umiestnite ideálne do výšky 1,5 m nad podlahu, lebo aj podlaha či nábytok pohlcujú WiFi signál.

  - Pre správne fungovanie WiFi antén O2 routera, odporúčame router postaviť vzpriamene.

  - O2 WiFi router neodporúčame umiestňovať do skríň, kúpeľní, rohov miestností ani pivníc, lebo tieto prekážky výrazne pohlcujú WiFi signál.

  - O2 WiFi router neodporúčame umiestniť za televízor v blízkosti mikrovlnky alebo iného väčšieho množstva elektrických zariadení.