Breadcrumb

content 17

Slabé pokrytie signálom WiFi

Vyskúšajte tieto tipy:

 1. 1

  Umiestnite WiFi router na vhodné miesto

  Ak máte slabý WiFi signál a internet Vám ide pomaly, skúste premiestniť WiFi router na iné miesto. Každá prekážka, ktorá je medzi vami a routerom (dvere, stena, skrinka...) signál blokuje a to spomaľuje internet.  Tipy pre optimálne šírenie WiFi signálu vo vašej domácnosti:


  - O2 WiFi router umiestnite uprostred bytu alebo domu, ideálne tak, aby ste ho videli z miesta, kde internet používate najčastejšie.

  - O2 WiFi router umiestnite ideálne do výšky 1,5 m nad podlahu, lebo aj podlaha či nábytok pohlcujú WiFi signál.

  - Pre správne fungovanie WiFi antén O2 routera, odporúčame router postaviť vzpriamene.

  - O2 WiFi router neodporúčame umiestňovať do skríň, kúpeľní, rohov miestností ani pivníc, lebo tieto prekážky výrazne pohlcujú WiFi signál.

  - O2 WiFi router neodporúčame umiestniť za televízor v blízkosti mikrovlnky alebo iného väčšieho množstva elektrických zariadení. 2. 2

  Rozšírte Wi-Fi signál pomocou extendera

  Ak sa vám nepodarí dosiahnuť kvalitný signál vo vzdialenejších kútoch vášho bytu alebo domu, odporúčame zakúpenie kompatibilného Wi-Fi extendera. Extender zabezpečí kvalitné bezdrôtové pripojenie vašich zariadení aj v rozľahlejších domácnostiach a jeho zapojenie podľa návodu hravo zvládnete sami.

 3. 3

  Skontrolujte si, na ktoré frekvenčné pásmo ste pripojený

  Väčšina súčasných WiFi routerov vysiela na dvoch frekvenčných pásmach súčasne: 2,4 GHz a 5 GHz. Frekvenčné pásmo 2,4 GHz sa vyznačuje vyšším dosahom a nižšou rýchlosťou. 5 GHz pásmo ponúka vyššiu prenosovú rýchlosť, ale nižší dosah. V podrobných nastaveniach svojich zariadení si skontrolujte, na ktoré pásmo ste pripojený:

  - Ak máte slabý signál a Vaše zariadenie sa pripája na 5 GHz WiFi, tak sa v zariadení prepnite na 2,4 GHz, alebo vypnite 5 GHz vo web rozhraní routera.

  - 5 GHz odporúčame využívať hlavne pre zariadenia, ktoré sú v rovnakej miestnosti ako router (napríklad Smart TV, Set-top box, notebook, ktorý má pevne stanovené miesto v domácnosti) pre dosiahnutie vyššej rýchlosti. 4. 4

  Ak je to možné, používajte pripojenie cez kábel

  Pripojenie káblom je rýchlejšie a spoľahlivejšie.