Apple iPhone X 64GB Šedý

5,8" 12 + 12 MPx
Dočasne nedostupný
Mrzí nás to, ale Apple iPhone X 64GB Šedý nie je aktuálne dostupný.
Nový iPhone X sa vymyká doteraz zaužívaným tvarom telefónov Apple a konečne prináša bezrámčekový OLED displej s uhlopriečkou 5,8". Vďaka tomu je iPhone X citeľne menší ako iPhone 8 Plus. Ovládanie takto veľkej uhlopriečky bude famózne a doslova návykové. Displej je len v hornej časti narušený sústavou kamier a snímačov systému Face ID.

iPhone X má Super Retina HD displej
Prepracovaný dizajn vsádza na chirurgickú oceľ a doteraz najodolnejšie sklo vpredu aj vzadu. Super Retina HD displej disponuje rozlíšením 2436 x 1125 s jemnosťou 458 ppi. Využitie OLED panelu Apple dlho odkladal, ale v podstate len čakal na maximálne zdokonalenie. Vďaka tomuto kroku ponúka fantastické farby, vysoký jas a kontrastný pomer 1 000 000 : 1. Podporovaná je tiež technológia HDR a Apple True Tone. Táto funkcia upravuje vyváženie bielej farby a určuje intenzitu bieleho svetla.

TrueDepth kamera nemá konkurenciu
Primárna kamera je doposiaľ najlepšou kamerou, akú Apple doposiaľ vyrobil. Konkrétne ide o duálny 12 Mpx snímač s novým teleobjektívom a optickou stabilizáciou. V kombinácii s digitálnym zoomom dosahuje až 10× priblíženie fotiek a 6× priblíženie videa. Režim Portrét bude teda výrazne lepší s prirodzenejším rozostrením pozadia. Tento efekt bude navyše dostupný aj pre prednú kameru. Prepracovaný enkodér videa uloží video v ešte lepšej kvalite, ale pri polovičnej veľkosti. Celkovo ide o citeľný posun v kvalite, ktorý si vychutnáte napríklad pri snímaní spomaleného videa vo formáte 1080p pri 240 snímkach, 4K zvládne až 60 FPS.

Nové technológie a iOS 11
Prostredie iOS na iPhone X je prehľadné a jednoducho sa ovláda. Aplikácie naplno využívajú funkcie softvéru, vrátane všetkých možností výkonného čipu A11 Bionic a jeho neurónového enginu. iOS 11 overuje identitu používateľa zabezpečovacími funkciami Face ID a garantuje tak úplnú bezpečnosť uložených dát. Vaše celkové pohodlie výrazne zvýši podpora bezdrôtového nabíjania v zavedenom štandarde Qi. Nabíjačky tohto druhu sú už všeobecne dostupné a dostatočne rozšírené.

Recenzia telefónu


O2 Guru otestovali iPhone X. Ako obstál v ich hodnotení?

Spoločnosť Apple sa opäť rozhodla zbaviť sa niečoho, na čo sú všetci používatelia smartfónov zvyknutí – po 3,5 mm audio jacku je to tlačidlo. Týmto krokom tak otvorila cestu novému bezrámikovému...

Čítaj viac

Zariadenie
názov / model Apple iPhone X 64GB
rozmery 143,6 x 70,9 x 7,7 mm
hmotnosť 174 g
počet SIM / formát 1 / nanoSIM
konštrukcia klasická s dotykovým displejom, vode odolný do 1 metra na 30 minút
Fingerprint -
vodeodolnosť IP 67
Displej
veľkosť 5,8"
typ AMOLED
rozlíšenie 2436 x 1125
Batéria
typ / kapacita Li - Ion / 2716 mAh
výdrž -
Foto
zadná kamera 12 + 12 MPx
blesk
zadná kamera video áno, 4K
predná kamera 7 MPx
Platforma
operačný systém iOS 11
frekvencia procesora -
počet jadier procesora 6
Pripojitelnosť
dáta GSM / HSPA / LTE
Wi-Fi
BlueTooth
NFC
IrDA -
GPS
Pamäť
vnútorná pamäť 64 GB
RAM 3 GB
pamäťová karta -

Samsung Galaxy S10 128 GB Čierny

Platinový O2 Paušál za 74 € mesačne a 0 € pri prevzatí

Zobraziť viac

Sony Xperia 1 Čierna

Platinový O2 Paušál za 74 € mesačne a 0 € pri prevzatí

Zobraziť viac

Huawei P30 Pro 256GB Aurora Blue

Platinový O2 Paušál za 74 € mesačne a 0 € pri prevzatí

Zobraziť viac