Breadcrumb

SC Global Assets

SC assets

CP Roaming Header

Roaming a volania do zahraničia

Zaujíma vás,ako si nastaviť telefón, alebo aký program si vybrať, aby ste mohli plnohodnotne a výhodne volať a dátovať aj v zahraničí?

Zverejňovač príspevkov

Ako funguje roaming a čo potrebujem na využívanie služieb v zahraničí?

So službou roaming môžete naše služby plnohodnotne využívať v zahraničí. Môžete volať, SMS-kovať aj dátovať. Stačí, aby sa vaše číslo prihlásilo do siete niektorého z našich roamingových partnerov. EÚ Roaming máte aktivovaný automaticky, pokiaľ nevyužívate inú roamingovú službu. Nastavenie roamingu si môžete skontrolovať v zákazníckej zóne Moje O2. V programoch O2 SMART Paušál, O2 Dáta a O2 Paušál máte automaticky aj objem dát a volania, ktoré môžete využívať v EÚ bez príplatku. Po prečerpaní EÚ dátového limitu účtujeme príplatok podľa aktuálneho cenníka.

Ak si neželáte využívať služby v zahraničí, roaming si viete jednoducho deaktivovať v Moje O2.

Koľko stojí volanie a dátovanie v zahraničí?

Cena za uskutočnené volanie, prijaté hovory, odoslané správy a dáta závisí od krajiny, v ktorej sa nachádzate. Krajiny sú rozdelené do Zón 1, 2, 3, 4. Cenu sa využívané služby v zahraničí si môžete jednoducho vypočítať na našej roamingovej kalkulačke.

Aká je tarifikácia v roamingu?

Odchádzajúci hovor v rámci Zóny 1 je účtovaný sekundovou tarifikáciou od prvej sekundy pri prichádzajúcich aj odchádzajúcich volaniach. Volania v roamingu v ostatných tarifných zónach, ako aj medzi tarifnými zónami, sú účtované sekundovou tarifikáciou od prvej sekundy pri prichádzajúcich volaniach a po 30 sekundách pri odchádzajúcich volaniach (za hovor kratší ako 30 s platíte za 30 s, dlhší hovor má sekundovú tarifikáciu).

Výnimkou je program O2 Voľnosť, ktorého účtovací interval v roamingu pri odchádzajúcich volaniach v rámci Zóny 1 je 1 hovor, pri volaniach v ostatných tarifných zónach a medzi tarifnými zónami sa uplatňuje sekundová tarifikácia po 30 sekundách odchádzajúceho volania.

Dobíjanie kreditu v zahraničí

Dobíjanie kreditu v zahraničí je možné cez SMS správy. Dobíjanie cez SMS odporúčame aktivovať ešte pred cestou do zahraničia, viac informácií o aktivácii a výhodách SMS dobíjania je k dispozícii na stránke Dobíjanie kreditu. Po úspešnej aktivácii je o dobitie možné požiadať aj zaslaním SMS správy na číslo +421940678000 v tvare DOBIT. Následne bude kredit na zaregistrovanej predplatenej O2 karte navýšený. Tento spôsob dobíjania je k dispozícii prakticky všade v pokrytí siete O2 alebo roamingových partnerov a dobitie prebehne okamžite.

Dobiť kredit si môžete aj online na www.o2.sk alebo v mobilnej O2 aplikácii.

Ako mať svoju spotrebu v zahraničí pod kontrolou

Pri využívaní dátových roamingových služieb máte stále k dispozícii aj bezplatnú službu Roaming Datalimit, vďaka ktorej si ľahšie ustrážite účty a upozorníme vás pri dosiahnutí limitu 50 €, 120 €, 300 € a 1000 € za spotrebované dáta v roamingu.

Svoju roamingovú spotrebu si viete skontrolovať v zákazníckej zóne Moje O2 alebo v mobilnej O2 aplikácii.

Služba CLIP v zahraničí

Môže sa stať, že služba CLIP vám v zahraničí nebude fungovať správne. Fungovanie služby CLIP v medzinárodnom roamingu a pri medzinárodných volaniach je totiž závislé od správneho fungovania všetkých zúčastnených strán a telekomunikačných operátorov.

Sieťové kódy operátora pre nastavenia služieb fungujú rovnako ako doma, ak je vaše číslo prihlásené na sieť.

Prečítajte si kompletné informácie o roamingu a volaní do zahraničia.

Náš tip: Ako môže smartfón uľahčiť cestovanie

Máte ďalšie otázky k využívaniu našich služieb v zahraničí? Napíšte nám cez Online chat.

CP Roaming Recommend

Rýchly formulár

Pomohla vám táto stránka?

Povedzte nám, prosím, prečo vám stránka nepomohla: