Breadcrumb

R - Upozornenie pre majitelov niektorých platobnych kariet

Upozornenie pre majiteľov niektorých platobných kariet

O2 Slovakia so svojím finančným partnerom ponúkajú službu SMS dobíjanie, ktorá umožňuje nákup kreditu pre predplatené karty O2 bez fyzickej prítomnosti zákazníka v predajni, resp. pri inom obslužnom zariadení (bankomat, POS terminál).

Na tento typ služby sa využívajú platobné karty a elektronické transakcie typu nákup na internete a nákup na diaľku. Využívanie služby SMS dobíjanie je preto podmienené možnosťou uskutočniť takéto typy platieb vašou platobnou kartou. Väčšina platobných kariet typu VISA, VISA Electron a MASTERCARD vydaných na Slovensku a v Čechách takéto transakcie podporuje. Nepodporované sú karty Maestro a ďalšie výnimky uvedené nižšie.

Presvedčte sa, prosím, vo vašej banke, či na platobnej karte máte umožnené platby na internete a platby na diaľku (MO/TO).

Dovoľujeme si vás upozorniť na zmeny, ktoré budú platné od 1.1.2021. Zmeny sa týkajú overenia klienta na strane banky (3D Secure). Od tohto dátumu sa bude vyžadovať buď jednorazová autorizácia platby v mobilnej aplikácii, internet bankingu alebo generovanie jednorazového tokenu (SMS s kódom).

Podporované platobné karty

Kredit si cez SMS môžete dobiť s platobnými kartami, ktoré podporujú e-commerce transakcie a boli vydané na Slovensku a v Českej republike. V prípade neúspešnej platby pri dobíjaní cez SMS, prosím, kontaktujte banku, ktorá vydala vašu platobnú kartu.

Zákazníci mBank

Platobné karty mBank umožňujú flexibilné nastavenie finančných limitov elektronických transakcií. Presvedčte sa, prosím, vo vašom mBank internet bankingu, či na platobnej karte máte nastavené limity umožňujúce platby na internete a platby na diaľku v sekcii Karty/Parametre.

Zákazníci Citibank

Platobné karty Citibank umožňujú nastavenie limitov elektronických transakcií. Presvedčte sa, prosím, vo vašej banke, či na platobnej karte máte umožnené platby na internete a platby na diaľku (MO/TO).

Zákazníci platobných kariet vydaných v zahraničí

Každá banka či finančná organizácia vydávajúca platobné karty si nastavuje základné parametre každej platobnej karty. Kontaktujte, prosím, vašu banku ešte pred registráciou služby SMS dobíjanie a overte si, či vaša karta umožňuje platby na internete a platby na diaľku (MO/TO).