MacBook Air 13" i5 Strieborný

Displej, na ktorý je sa radosť pozerať

Obraz notebooku MacBook Air má celkom novú rovinu detailnosti a vernosti zobrazenia. Text má vysokú jasnosť a ostrosť. Technológia True Tone mimovoľne upravuje biely bod displeja tak, aby bol v súlade s teplotou farieb prostredia, takže webstránky a e-maily vyzerajú jednako prirodzene ako po vytlačení na papier. Jednoducho žiadna umelosť, všetko je ako živé. Keď si to porovnáte s predchádzajúcou generáciou, tak displej má až o 48 % širšiu škálu farieb. Jeho sklo displeja sa tiahne až po okraj krytu a rám je 50 % užší než kedykoľvek predtým. To, čo uvidíš, sa ti ihneď zapáči.

Vaše zabezpečenie nebude už nikdy bezbečnejšie

V MacBooku Air je teraz bezprostredne zabudované Touch ID — pokročilé zabezpečenie, ktoré je zároveň veľmi šikovné. Priož prst na senzor a tvoj Mac sa hneď odomkne. Priložením prsta tiež môžeš ihneď pristupovať k zamknutým dokumentom, poznámkam a systémovým nastaveniam. Jednoducho, bez zadávania ďalších hesiel. MacBook Air je vybavený bezpečnostným čipom Apple T2 Security Chip — druhou generáciou špeciálneho čipu pre Mac, ktorý Apple vyvinul preto, aby bol MacBook Air ešte spolahlivejší. Všetky tvoje dolumenty sú teda v bezpečí aj pri odomykaní Macu alebo overovaní informácii cez Touch ID. A vďaka priebežnému šifrovaniu údajov sú všetky tvoje údaje na disku SSD automaticky a úplne zašifrované.

Klávesníca, ktorú si obľúbite

Klávesnica MacBooku Air najnovšej generácie je vybavená naším motýlikovým mechanizmom. Ten je zárukou štvornásobne vyššej stability klávesov ako klasický nožnicový mechanizmus ale aj vyšší komfort a rýchlejší ohlas. A klávesy s individuálnym LED podsvietením, spolu so senzorom okolitého osvetlenia uľahčujú písanie pri slabšom osvetlení.
Zariadenie
názov / model MacBook Air 13" i5 Strieborný
rozmery 0,3-1,7 x 32,5 x 22,7 cm
hmotnosť 1,35 kg
Displej
veľkosť 13,3"
typ IPS
rozlíšenie 1440 x 900 px
Platforma
operačný systém macOS Sierra
Procesor
typ procesora Intel Core i5
počet jadier procesora 2
frekvencia procesora 1,8 GHz
core boost frekvencia 2,9 GHz
cache procesora 3 MB
Operačná pamäť
veľkosť pamäte 8 GB
frekvencia pamäte 1600 MHz
typ pamäte LPDDR3
Hard disk - uložisko
kapacita SDD 128 GB
Grafická karta
typ grafickej karty Intel HD Graphics 6000
Ďalšie parametre
USB 3.0 2
kamera 720 p
podsvietená klávesnica
numerická klávesnica